homepage
e-mail
 20 trikov, ako si nájsť prácu
   
  Nový Čas spolu s odborníkmi z agentúry Trenkwalder práve vám, ale aj ľuďom, ktorí si po dlhšom čase hľadajú prácu, prináša základné poučky ako na to.  
  viac...  
 Na čom môžete pri hľadaní práce pohorieť
  Napriek tomu, že situácia na pracovnom trhu je vplyvom krízy vážna a voľných pracovných miest je nedostatok, pri hľadaní práce ľudia stále opakujú niektoré chyby, až sa zdá, akoby boli nepoučiteľní.  
  viac...  
 Firmy chcú lekárov, účtovníkov a IT expertov
   
  Kde sa teraz oplatí pracovať? Kde aj napriek kríze majú zamestnávatelia stále záujem o nových pracovníkov? Najmä v zdravotníctve, obchode, bankovníctve a informačných technológiách hľadajú firmy viac ľudí ako vlani.  
  viac...  
     

Klasickým životopisom asi o chvíľu „odzvoní“

Teleworkingu je v nasledujúcich rokoch potrebné venovať systematickú pozornosť. Niektoré firmy pravidelne uvádzajú na trh nové výrobky a riešenia, ktoré prácu na diaľku zjednodušujú a zefektívňujú.

Populárne sociálne siete

Nedávno sprístupnili novú technológiu Cisco Show and Share, čo je videosystém, ktorý slúži na vytváranie, zdieľanie a prezentovanie videosúborov. Umožňuje nahrávať, editovať a konvertovať video do iných formátov, ako aj prepisovať obsah nahrávok do textu.

„Práve videokomunikácia je fenoménom, ktorý od základu mení spôsob, akým ľudia komunikovali ešte pred pár mesiacmi,“ hovorí Peter Sakala, systémový inžinier spoločnosti Cisco Slovensko. Video v značnej miere nahradí e-mailovú korešpondenciu či v odborných kruhoch známy instant messaging. Všetko ešte podčiarkuje rastúca popularita sociálnych sietí ako Facebook alebo Twitter, ktoré mnohé firmy používajú ako rovnocennú komunikačnú platformu. Výrobcovia si to uvedomujú.

„Vhodný nástroj na výrobu videoprezentácie je HD videokamera, ktorá je určená na zdieľanie videí na YouTube, MySpace alebo iných videoportáloch,“ doplňa Pater Sakala. Po nakrútení videa stačí celú kameru cez USB rozhranie pripojiť k PC a jednoducho záznam zeditovať, doplniť hudbou alebo textom a okamžite umiestniť na populárne weby.

Ak chcete byť v tomto smere originálni, na internete nájdete veľa návodov, ako si vytvoriť to najlepšie video CV. Jediné, čo na to podľa Bronislavy Potašovej zo spoločnosti Lenovo Slovakia potrebujete, je bezchybný počítač s kamerou a dobrým nahrávacím softvérom.

Pri využívaní show and share môže videoobsah vznikať na celej škále zariadení: kamerách zabudovaných do laptopov, webovej kamere alebo prenosných kamerách.

Použite aj anekdoty

Pri prezentovaní prostredníctvom videa by ste sa mali držať faktov, ale odporúča sa na odľahčenie použiť napríklad aj anekdoty. „V našej spoločnosti používame takzvanú self-test metodológiu, podľa ktorej si prezentátor definuje, aký typ komunikátora je, z pohľadu osobnosti, ale aj z pohľadu toho, akým spôsobom zdieľa informácie (napr. koncepčný, analytický typ atď). Je to dôležité, pretože úspešnosť každej prezentácie spočíva v osobnosti prezentátora,“ dodáva Peter Sakala.

 

Pravda| 22. apríla 2010

 
ÚvodO násGalériaKurzyKontakt
  Copyright © 2008 Softimex.sk. All rights reserved.