homepage
e-mail
 20 trikov, ako si nájsť prácu
   
  Nový Čas spolu s odborníkmi z agentúry Trenkwalder práve vám, ale aj ľuďom, ktorí si po dlhšom čase hľadajú prácu, prináša základné poučky ako na to.  
  viac...  
 Na čom môžete pri hľadaní práce pohorieť
  Napriek tomu, že situácia na pracovnom trhu je vplyvom krízy vážna a voľných pracovných miest je nedostatok, pri hľadaní práce ľudia stále opakujú niektoré chyby, až sa zdá, akoby boli nepoučiteľní.  
  viac...  
 Firmy chcú lekárov, účtovníkov a IT expertov
   
  Kde sa teraz oplatí pracovať? Kde aj napriek kríze majú zamestnávatelia stále záujem o nových pracovníkov? Najmä v zdravotníctve, obchode, bankovníctve a informačných technológiách hľadajú firmy viac ľudí ako vlani.  
  viac...  
     

10 krokov k dobrej práci

1.      Viete, čo chcete robiť? Premyslite si, čo vás baví, kde by ste chceli byť o desať rokov, čo od práce očakávate – sebarealizáciu, peniaze, uznanie, istotu...

2.      Vyberte si odvetvie, prácu alebo firmu, ktoré spĺňajú čo najviac vašich požiadaviek. Poznačte si aj džoby, ktoré vás môžu k vysnívanej práci priviesť časom.

3.      Vyhľadajte zodpovedajúce pracovné ponuky – na Profesii, ďalších internetových portáloch či na výveske úradu práce. Ak máte v hľadáčiku konkrétne firmy, oslovte ich priamo.

4.      Pošlite životopis šitý na mieru pracovnej ponuke, o ktorú sa uchádzate. Pri príprave CV sa poraďte s personalistom alebo aspoň využite informácie dostupné na webe.

5.      K životopisu pripojte motivačný list, v ktorom vyzdvihnete všetko, čo vás môže v očiach zamestnávateľa predurčovať na ponúkanú pozíciu. Neprežeňte to.

6.      Pripravte sa na pohovor – zistite si čo najviac o ponúkanej práci, o firme a pouvažujte, čo od nového pracovníka môže chcieť váš potenciálny zamestnávateľ.

7.      Na pohovor príďte včas, pozitívne naladený a opäť – snažte sa dodržať všetky pravidlá pohovoru, ktoré ste vyčítali na webe alebo vám ich prezradil personalista.

8.      Neozvali sa vám späť? Pokúste sa získať kontakt na personálne oddelenie a personalistu, ktorý pohovor viedol, a zistiť dôvody. Prípadných chýb sa pokúste nabudúce vyvarovať.

9.      Nedarí sa vám dlhšie nájsť prácu? Znížte nároky na nový džob a očakávania od neho a k pokusom nájsť prácu sa vráťte po čase – s novými skúsenosťami.

10.  Máte skvelý nápad? Vidíte medzeru na trhu? Vedeli by ste robiť veci lepšie, ako sú? Vrhnite sa na podnikanie a staňte sa zamestnávateľom, nie zamestnancom!

 

HN špeciál | 17.02.2011

 
ÚvodO násGalériaKurzyKontakt
  Copyright © 2008 Softimex.sk. All rights reserved.