homepage
e-mail
 20 trikov, ako si nájsť prácu
   
  Nový Čas spolu s odborníkmi z agentúry Trenkwalder práve vám, ale aj ľuďom, ktorí si po dlhšom čase hľadajú prácu, prináša základné poučky ako na to.  
  viac...  
 Na čom môžete pri hľadaní práce pohorieť
  Napriek tomu, že situácia na pracovnom trhu je vplyvom krízy vážna a voľných pracovných miest je nedostatok, pri hľadaní práce ľudia stále opakujú niektoré chyby, až sa zdá, akoby boli nepoučiteľní.  
  viac...  
 Firmy chcú lekárov, účtovníkov a IT expertov
   
  Kde sa teraz oplatí pracovať? Kde aj napriek kríze majú zamestnávatelia stále záujem o nových pracovníkov? Najmä v zdravotníctve, obchode, bankovníctve a informačných technológiách hľadajú firmy viac ľudí ako vlani.  
  viac...  
     

10 prešľapov pri hľadaní práce

1.      Prácu nehľadajte. Keď bude chcieť, nájde si vás.

2.      Vyberte si pracovnú pozíciu, na ktorú nemáte vzdelanie ani prax a žiadajte vysoký plat.

3.      Mechanicky skopírujte prvý dostupný formulár životopisu, ktorý nájdete na webe a doplňte do neho vaše údaje – pokiaľ možno s chybami.

4.      Napíšte svoj životopis čo najstručnejšie. Veď keď budú chcieť, opýtajú sa na podrobnosti, nie? Pravdepodobne sa nedostanete ani na pohovor.

5.      Posielajte rovnaký životopis na všetky pozície, ktoré nájdete - od sekretárky, cez IT špecialistu po obchodného riaditeľa.

6.      Na pohovor meškajte. Ak si vás napriek tomu chcú vypočuť, priebežne niečo vybavujte cez mobil.

7.      Klamte a zavádzajte, preháňajte v životopise aj na pohovore. Ak budete dosť dobrí, možno sa vám podarí presvedčiť, no o tri mesiace budete na tom rovnako.

8.      Majte neprimerané požiadavky na novú prácu – napríklad pohovor začnite tým, čo všetko odmietate robiť.

9.      Ak sa uchádzate o vyššiu, manažérsku či obchodnícku pozíciu, personalistov zaručene odradíte slangom a nespisovným prejavom. Pomôže tiež neupravený výzor.

10.  Zabudnite uviesť v životopise cudzie reči. Ak ich predsa len spomeniete, na pohovore odmietnite hovoriť inak ako len v materčine.

 

HN špeciál | 17.02.2011

 
ÚvodO násGalériaKurzyKontakt
  Copyright © 2008 Softimex.sk. All rights reserved.