homepage
e-mail
 20 trikov, ako si nájsť prácu
   
  Nový Čas spolu s odborníkmi z agentúry Trenkwalder práve vám, ale aj ľuďom, ktorí si po dlhšom čase hľadajú prácu, prináša základné poučky ako na to.  
  viac...  
 Na čom môžete pri hľadaní práce pohorieť
  Napriek tomu, že situácia na pracovnom trhu je vplyvom krízy vážna a voľných pracovných miest je nedostatok, pri hľadaní práce ľudia stále opakujú niektoré chyby, až sa zdá, akoby boli nepoučiteľní.  
  viac...  
 Firmy chcú lekárov, účtovníkov a IT expertov
   
  Kde sa teraz oplatí pracovať? Kde aj napriek kríze majú zamestnávatelia stále záujem o nových pracovníkov? Najmä v zdravotníctve, obchode, bankovníctve a informačných technológiách hľadajú firmy viac ľudí ako vlani.  
  viac...  
     

Pracovné portály zvyšujú šancu na úspech

Čím viac ich navštívite, tým rýchlejšie si nájdete prácu. Cenné rady získate aj na diskusných fórach.

Hľadáte si nové pracovné miesto? Zvýšte svoje šance a skúste to cez internet. Na Slovensku voľné pracovné miesta ponúka viac ako tridsať portálov. Ponuka je pestrá – čím viac ich navštívite, tým vaša šanca nájsť si novú prácu rastie.

Do webového vyhľadávača stačí napísať slová práca, džob, resp. job, kariéra alebo zamestnanie a ihneď sa vám zobrazí množstvo stránok , ktoré prácu prostredníctvom internetu sprostredkujú. „Na Slovensku existuje niekoľko desiatok pracovných portálov, preto je dôležité, aby si každý našiel ten, ktorý mu najviac vyhovuje,“ radí uchádzačom o zamestnanie Lenka Šimková-Stejskalová z www.joblife.sk. „Určite odporúčam, aby sa ľudia nesústredili len na jeden portál,“ dodáva. Tie ľuďom neposkytujú len prehľad ponúk práce, ale aj rôzne poradenstvo. Najčastejšie ide o cenné rady, ako správne napísať životopis, motivačný list a sprievodný list, alebo ako zvládnuť pohovor. Prostredníctvom portálov zväčšia môžete využiť aj rôzne diskusné fóra, kde sa s vami o svoje skúsenosti podelia všetci, ktorí sú v podobnej situácii ako vy. „U nás sa ľudia v týchto diskusiách môžu poradiť aj so samotnými personalistami,“ hovorí Jana Dugasová z www.topjobs.sk .

 

Tipy pre vás

www.profesia.sk

www.topjobs.sk

www.karierabezhranic.sk

www.joblife.sk

www.jobpriority.sk

www.hladamjob.sk

www.careerjet.com

www.brigady.sk

www.jobagent.sk

www.europrofesia.sk

www.istp.sk

www.eures.sk

www.cvonline.sk

www.job.sk

www.jobmania.sk

www.ponuky.sk

 

 
ÚvodO násGalériaKurzyKontakt
  Copyright © 2008 Softimex.sk. All rights reserved.