homepage
e-mail
 20 trikov, ako si nájsť prácu
   
  Nový Čas spolu s odborníkmi z agentúry Trenkwalder práve vám, ale aj ľuďom, ktorí si po dlhšom čase hľadajú prácu, prináša základné poučky ako na to.  
  viac...  
 Na čom môžete pri hľadaní práce pohorieť
  Napriek tomu, že situácia na pracovnom trhu je vplyvom krízy vážna a voľných pracovných miest je nedostatok, pri hľadaní práce ľudia stále opakujú niektoré chyby, až sa zdá, akoby boli nepoučiteľní.  
  viac...  
 Firmy chcú lekárov, účtovníkov a IT expertov
   
  Kde sa teraz oplatí pracovať? Kde aj napriek kríze majú zamestnávatelia stále záujem o nových pracovníkov? Najmä v zdravotníctve, obchode, bankovníctve a informačných technológiách hľadajú firmy viac ľudí ako vlani.  
  viac...  
     

Životopis šite firme na mieru

Dostať sa na ústny pohovor a ukázať, čo vlastne vo vás je, sa dnes podarí len pár vyvoleným. Ako sa však medzi nich pretlačiť, keď na vašu vytúženú pozíciu sa hlási 300 ľudí, samozrejme, spĺňajúcich kritéria, a personalista si tých pár nájde už v prvých 50 mailoch?

Ak ste reagovali na ponuku neskoro, tak je šanca nulová. Ak skoro, tak je malá, pokiaľ si vaše CV-čko nevšimnú. „Už správnou voľbou oslovenia je  možné zaujať, napríklad ak uchádzač zvolí niečo osobnejšie, ako len tradičné, Dobrý deň,“ radí Andrej Galgulák, hovorca Slovak Telekom, a dodáva:„Kandidát by mal stručne opísať svoje doterajšie pracovné skúsenosti a ideálne aj dôvody, prečo by firma pri výbere uchádzačov mala upriamiť pozornosť práve na neho.“

Skúsiť zaujať blikajúcim pozadím v tele mailu, prípadne kmitajúcimi obrázkami alebo animáciami, je najlepší recept, ako skončiť v koši. Namiesto toho radšej dbajte na úpravu mailu a detaily, ako napríklad opis pracovných činností vykonávaných na predchádzajúcich pozíciách. „Určite odporúčame pripravovať si na mieru šité CV a motivačný list na tú-ktorú pozíciu, pre konkrétny sektor. Neposielajte jedno univerzálne CV a motivačný list ne desiatky inzerátov, ktoré ani nemáte podrobné preštudované,“ radí Ladislava Molnárová, personálna manažérka Amrop Slovakia. Neodporúča univerzálne napísané CV aj preto, že ich personalisti dostávajú stovky. Váš profil v nich zaniká.

 
ÚvodO násGalériaKurzyKontakt
  Copyright © 2008 Softimex.sk. All rights reserved.